WHATSAPP İLETİŞİM

+90 533 895 49 09

“KAZANAN ÇİFTÇİMİZ OLSUN”

Germencik Belediyesi Haberler

73. GERMENCİK DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI SEBEBİYLE İPTAL EDİLDİ

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ “YAĞMUR SEBEBİYLE DEVE GÜREŞİ FESTİVALİMİZİ İPTAL ETTİK ANCAK EN BÜYÜK TESELLİMİZ YİNE YAĞMUR OLDU”

Bu yıl 73’üncüsünün düzenlenmesi planlanan Büyük Germencik Deve Güreşi Festivali olumsuz hava şartları sebebiyle iptal edildi. Germencik Belediye Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda  "Bugün Alangüllü Arena'da gerçekleşmesi planlanan 73. Geleneksel Büyük Germencik Deve Güreşi Festivalimiz olumsuz hava şartları sebebiyle iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

FUAT ÖNDEŞ “KAZANAN ÇİFTÇİMİZ OLSUN”

73. Geleneksel Büyük Germencik Deve Güreşi Festivali’nin hava muhalefeti sebebiyle iptal edilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş şunları kaydetti;

“Olumsuz hava şartları sebebiyle gerçekleştirmeyi planladığımız 73. Geleneksel Deve Güreşi Festivalimizi iptal etme kararı aldık. Büyük bir emekle hazırlandığımız festivalimizi malumunuz geçen yıl pandemi tedbirleri kapsamında yapamamıştık. Bu yıl da nasipte yağmur varmış. Kazanan çiftçimiz, üreticimiz olsun, yağan yağmur susuzluk ve kuraklığın bitmesine vesile olsun demek istiyorum. Elbette büyük bir emek söz konusu ancak en büyük tesellimiz yine yağmur oldu. Bu vesileyle ülkemizin, ilimizin ve ilçemizin çeşitli noktalarından ilçemize teşrif eden devecilerimiz başta olmak üzere misafirlerimize ve tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.