WHATSAPP İLETİŞİM

+90 533 895 49 09

BAŞKAN FUAT ÖNDEŞ GAZİLER GÜNÜ SEBEBİYLE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE KURAN-I KERİM VE BAYRAK HEDİYE ETTİ

Germencik Belediyesi Haberler

BAŞKAN FUAT ÖNDEŞ GAZİLER GÜNÜ SEBEBİYLE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE KURAN-I KERİM VE BAYRAK HEDİYE ETTİ

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verilmesinin yıl dönümü olması sebebiyle her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü, Germencik Cumhuriyet Meydanında da törenle kutlandı. Törene Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in yanısıra İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç ve ilçe protokol üyeleri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Belediye, Kaymakamlık ve Şehit aileleri ve Gaziler çelengi konuldu.  Törenin ardından Germencik Belediyesi ev sahipliğinde Park Restoranda şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE KURAN VE BAYRAK HEDİYESİ

Şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen yemeğin ardından Germencik Belediyesi tarafından hazırlanan Kuran ve Bayrak hediyesini Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ve İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç şehit aileleri ve gazilere takdim etti.

FUAT ÖNDEŞ “ ALLAH ACI KEDER VERMESİN, VATAN MÜDAFAASI İÇİN CANLARINI SİPER EDEN TÜM AZİZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Gaziler Günü ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Fuat Öndeş şunları kaydetti “Gaziler Günü olması sebebiyle günün anlam ve önemine binanen Germencik Belediyesi olarak kıymetli şehit ailelerimiz ve gazilerimize içerisinde Kuran-ı Kerim ve Bayrak olan hediyelerini takdim ettik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanın korunması ve milletin huzuru için canını siper edip kanını feda eden aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.

19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene katıldık. Törenin ardından ilçe Kaymakamımız Sayın Turgay Gülenç, ilçemiz protokol üyeleri ve kıymetli şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte Gaziler Günü vesilesiyle düzenlediğimiz yemeğe iştirak ettik. Gazilerimize ve şehit ailelerimize günün anlamına binaen Kuran-ı Kerim ve Ay yıldızlı al bayrağımızın olduğu hediyeleri takdim ettik. Bu vesile ile Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm aziz şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.