( 0 256 ) 563 0120
Germencik
+6...+9° C
Belediye Başkanı

Ümmet AKIN

BÜYÜKŞEHİR KADERİNE BIRAKTI GERMENCİK BELEDİYESİ EL ATTI


   01.08.2016

     Aydın-İzmir Karayolu Atatürk Caddesi orta refüjü ve Ortaklar orta refüjünde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan temizlik, çim biçme ve yabani otların temizlenmesi işleri yerine getirilmeyince Germencik Belediyesi, vatandaşın mağduriyetinin önüne geçmek adına fedakarlık göstererek bu hizmetleri üstlendi.


     Germencik ilçe sınırları içerisinde bulunan Aydın-İzmir D-400 Karayolu Atatürk Caddesi orta refüjünde ve Ortaklar orta refüjünde bulunan çimlerin biçim işlemleri 2015 yılında Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktaydı. Ancak 2016 yılında Aydın Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Bölge Müdürlüğü ile protokol yapılmamasını bahane ederek sorumluluğunu yerine getirmemeye başladı. İlin giriş-çıkışı üzerinde bulunan yolun atıl hale gelmemesi için bölgenin çevre temizliği, orta refüj üzerindeki çimlerin biçilmesi ve yabani otların temizlenmesi işlerini Germencik Belediyesi üstlendi.


     Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği söz konusu yolun sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ndeydi. Büyükşehir, 2016 yılında Karayolları Bölge Müdürlüğü ile protokolün yenilenmediğini öne sürerek söz konusu hizmetlerin yerine getirilmesini durdurdu ve sorumluluğun Karayolları’nda olduğunu ileri sürdü. Gerçekleştirdiğimiz yazışmalar ile kendilerini göreve davet ettik. Ancak olumlu bir dönüş alamadık. Büyükşehir’in yasa gereği buranın sorumluluğunu alması gerekiyor.” dedi.


     Söz konusu yolun ilin giriş-çıkış güzergahında olduğunu hatırlatan Başkan Akın, “Bu yol bakımsız halde bırakılırsa hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar diye düşündük ve sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen vatandaşımız için elimizi taşın altına koyduk. Her ne kadar siyaseten rakip olsak da bir önceki Belediye Başkanı döneminde burası gece yanan lambalarla ışıl ışıl bir görüntüye sahipti. Bu yola Büyükşehir tarafından gereken önemin gösterilmemesi vatandaşlarımızı üzdüğü için devreye girdik.” şeklinde konuştu.