( 0 256 ) 563 0120
Germencik
+6...+9° C
Belediye Başkanı

Ümmet AKIN

İSTASYON MAHALLESİNİN 49 SENELİK ÇİLESİ SONA ERDİ


   20.10.2016

Germencik’te İstasyon Mahallesindeki (Yanıklar Mevkii) toprak yollara toplam 39 bin metrekare parke taşı döşemesi yapılıyor. Mahalle sakinlerinin senelerdir zorluk yaşadığı yollar temiz, ferah bir görünüme kavuşuyor.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’a teşekkürlerini sunan Mahalle sakinlerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Önceki yıllarda kendileri ile hiç ilgilenilmediğini belirten mahalleliler sonunda refaha kavuştuk diyerek teşekkür ve şükranlarını sundular.

Mahalle sakinlerinden Adem Acar 49 senelik çilemiz sona erdi diyerek şu şekilde konuştu; “Kış günüde toprak suyunu çekmiyordu ve her yer bataklık olunca da yürümek imkansız hale geliyordu. Çamurun içindeydik. Allahtan kış gelmeden başkanımız yollarımızı bitiriyor. Yoksa yine çamurun içinde kalacaktık. Çocuklarımız oyun oynayamıyor, sokağa çıkamıyordu. Bisiklet sürmek isteyen çocuklarımıza izin veremiyorduk. Nasıl izin verelim? Yollar çukur içindeydi, düşseler kimin umurunda, bizim canımız yanacak. Evlatlarımız şu an mutluluktan uçuyor. Rahat rahat bisikletlerini sürüyorlar. 49 senedir çektiğimiz çilemiz sonunda bitti.”

67 yaşındaki Resmiye Akkaya adlı teyze yolların yapılmasından duyduğu memnuniyeti şu şekilde ifade etti; “Eskiden yağmur yağdığında yollar çamur ve su içinde kalıyordu, evimize giremiyorduk. Ayakkabılarımız çamurun içinde kalıyordu. Pazara çıkamıyorduk, çünkü pazar arabamızı süremiyorduk. Çamura batıyordu. Germencik’in bu mahalleleri unutuldu diyorduk. Ama başkanımız bizi unutmadı, tozdan topraktan kurtardı. Başkanımız buranın bütün yollarını yapacakmış. Çok şükür taşın toprağın içinde olmaktan kurtulduk. Allah bin kere razı olsun çok memnunuz, başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin.”