( 0 256 ) 563 0120
Germencik
+6...+9° C
Belediye Başkanı

Ümmet AKIN

GERMENCİK ATATÜRK'Ü SEVDİĞİ ŞARKI VE TÜRKÜLERLE ANDI


   09.11.2017

GERMENCİK ATATÜRK'Ü SEVDİĞİ ŞARKI VE TÜRKÜLERLE ANDI

 

Germencik Ata'yı sevdiği şarkı ve türkülerle andı. Germencik Belediyesi'nin düzenlediği “Atatürk’ü Anma ve Saygı Konseri” Germencik Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşti. Aydın Kültür ve Sanat Derneği Bilal Sabuncu A.Ş. Klasik Türk Musikisi Korosu tarafından gerçekleştirilen konser yoğun ilgi gördü. Salonu tıklım tıklım dolduran izleyenler iki bölümden oluşan konserde bazen hüzünlendi, bazen keyiflendi. 


Atatürk'ün sevdiği şarkı ve türkülerin yanı sıra seçkin eserlerin seslendirildiği gecede 
Germencik Belediyesi konsere gelen herkese Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini dağıttı. 2 saati aşkın süren konser 2 bölümden oluşurken konser sonunda sonunda izleyenler koroyu ayakta alkışladı. 


Gecenin anısına Şef Ahmet Rasim Sabuncuoğlu’na teşekkür çiçeği sunan 
Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, şef Sabuncuoğlu’nu tebrik ederken tüm ekibe de ayrıca teşekkürlerini sundu. Akın; "Bugün bu topraklarda yaşayabiliyorsak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal sayesindedir. Bugün Atamızın kurduğu Cumhuriyetin 94. Yılındayız. O’nun sevdiği şarkılar ile Atamızı anmak için gerçekleştirilen bu güzel konsere katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Koro şefimiz ve tüm ekibine de bu güzel gece için ayrıca bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.