( 0 256 ) 563 0120
Germencik
+6...+9° C
Belediye Başkanı

Ümmet AKIN

Germencik Girişimcilik Kulübü Açıldı


   28.03.2018

Germencik Türk Kültür evinde kulübün açılış kurdelesini Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Adem Toy keserken açılışa çok sayıda vatandaş katıldı.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın"Sağlıklı bir ekonomik kalkınmanın en önemli unsurlarından biri, dayanışma kültürünün hakim olduğu bir ekosistemin tesis edilmesidir" diyerek, "Dayanışma kültürünün ilçemizde yeşermesi için Germencik Girişimcilik Kulübünü hayata geçiriyoruz. Bu kulüp ileride Aydıngenelinde yapacağımız daha büyük bir projenin örnek modeli niteliğinde olacaktır. Bu kulübü dört dayanışma amacını gerçekleştirmek için hayata geçiriyoruz. Bunlardan birincisi fikir sahibi değerli insanlarımızın parlak fikirlerini sermaye sahipleri ile buluşturmak. İkincisi fikir sahibi insanlarımıza know-how desteği yani, o fikirlerini nasıl hayata geçireceklerine dair bilgi desteği sunmak. Üçüncüsü aynı alanda girişimde bulunmak isteyen farklı bireyleri ortak güç birliği yapmalarını sağlamak. Dördüncüsü de insanları girişimciliğe teşvik etmektir" diye konuştu.

Germencik Girişimcilik kulübü ilk faaliyet olarak "Girişimcilik Eğitimi" vermeye başladı. Aydın KOSGEB yetkilileri ile ortak çalışma içerisinde düzenlenen eğitime 24 kursiyer katıldı. Kursa katılan kursiyerler Girişimcilik kursunun kendileri için çok önemli olduğunu bu sayede nasıl iş kuracaklarını ve iş planını nasıl yapacaklarını öğrenmenin kendilerine heyecan verdiğini söylediler. Germencik Belediyesi Girişimcilik Kulübü 2. Faaliyetinde ise 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel olarak girişimci kadınları Vodafone Akıllı köy ziyaretine götürmeyi planladıklarını belirttiler. Girişimcilik kulübünün sonraki faaliyetlerinin ise, eğitim seminerleri, geziler, fabrika ziyaretleri, fikir geliştirme toplantıları olarak devam edeceği öğrenildi.