Bu siteyi Roneon hazırladı.

GERMENCİK BELEDİYESİNCE DÜZENLENEN GELENEKSEL BOĞA GÜREŞLERİNE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

GERMENCİK BELEDİYESİNCE DÜZENLENEN GELENEKSEL BOĞA GÜREŞLERİNE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Germencik Belediyesi geleneksel ve kültürel değerlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için bu anlamda önemli bir organizasyona daha imza atarak, bu yıl beşincisi düzenlenen “Geleneksel Boğa Güreşlerini” vatandaşlarla buluşturdu. Yöre kültüründe önemli bir yere sahip boğa güreşleri çerçevesinde yetiştiricileri tarafından özenle yetiştirmiş 130 boğa kıyasıya mücadele etti. Germencik Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen güreşlerde birinci ve ikinci olan boğaların sahiplerine ödüllerini Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş takdim etti.

VATANDAŞLAR “FUAT BAŞKAN BAŞTA OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Germencik Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen geleneksel boğa güreşlerine vatandaşların ilgisi oldukça yüksekti. Güreş alanını dolduran vatandaşlar boğaların nefes kesen mücadelesini ilgi ve heyecanla takip ettiler. Düzenlenen organizasyonla ilgili konuşan vatandaşlar “Germencik Belediyemiz ve Fuat Başkanımızın katkılarıyla düzenlenen boğa güreşleri yöremiz kültürü açısından oldukça önemli bir organizasyon. Fuat Başkan başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.   

BAŞKAN ÖNDEŞ “BU TİP ORGANİZASYONLAR İLÇEMİZİN TANITIMINDA BÜYÜK ROL OYNUYOR”

Geleneksel Boğa Güreşleri ardından konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Germencik’in tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğunu ifade etti. Başkan Öndeş “Güreşlerin, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız için sosyal bir etkileşim alanı yaratmasının yanı sıra Germencik’in tanıtımında da önemli bir yeri var. Germencik Belediyesi olarak ilçemizi her anlamda bir cazibe merkezi haline getirmek ülkemize ve dünyaya tanıtmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Kazananları tebrik eder, güreş alanını dolduran vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederim” dedi.