Bu siteyi Roneon hazırladı.

GERMENCİK, BOĞA GÜREŞLERİ İLE İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE KATKI SAĞLAYACAK

Germencik Belediyesi ve Ege Türkmen Yörükleri Kültür Etkinlikleri Derneği ile birlikte düzenlenen Ortaklar Bozköy Boğa Güreşi, Ortaklar Stadı’nda yapıldı. Sıcak havaya rağmen yaklaşık 5 bin kişi izledi.
Denizli, İzmir, Aydın ve Muğla gibi illerden gelen 130 adet pehlivan boğa güreştirildi. Güreşleri, sıcak havaya aldırmayan binlerce kişi izledi. Heyecanlı anların yaşandığı güreşlerin sonunda dereceye giren boğalar, sahiplerine toplam 120 bin lira ödül dağıtılırken kupada verildi.

Boğa güreşlerini tertipleyen Ege Türkmen Yörükleri Kültür Etkinlikleri Dernek Başkanı Abdurahman Karazor, “Bu seneki güreşlerimizi ihtiyacı olan öğrencilere başta kırtasiye malzemesi olmak üzere ihtiyaçlarını karşılamak için düzenledik. Daha önceki yıllarda da cami ve okul yararına güreşlerimiz olmuştu. Boğa güreşlerini 30 yıldan bu yana resmi olarak yapıyoruz. Resmi olmayanlar dikkate alındığında boğa güreşlerimiz yüzyıllara dayanan bir kültürdür diyerek Germencik Belediyesi’ne teşekkür etti.

‘GELİRİ İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE HARCANACAK’

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş de, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bayramın 3 gününde yerli turistlerinde bol olduğu bir etkinlik düzenledik. Yaklaşık 5 bin kişilik misafirimizin katıldığı boğa güreşine 130 adet boğa ile beraber 65 yakın çatım yapıldı. Ciddi oranda bir yardımlaşma sağlandı. Bunun neticesinde yardım sahibi öğrencilere bu ödeneklerle ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar sağlanacak. Çok güzel bir katılım oldu. Bu kültürü yaşattığımız için de ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. ” dedi.